środa, 8 maja 2013

Proszę o głos!


Którego tu wybrać?

Czuję się nieswojo załatwiając własne sprawy, bo to jednak krępujące. Ale czasem trzeba się przemóc, zwłaszcza, że czas nagli ! Bez Twojego wsparcia się nie obędzie! Sprawa ma się tak:
Zgłosiłam swój blog do konkursu na Blog Miesiąca. W związku z tym po prawej stronie mojego blogu umieściłam banerek z kwiatkami, w który trzeba kliknąć, by przejść do strony, a tam anonimowo zagłosować.
Mój blog konkuruje z 22 innymi blogami o różnej tematyce. W chwili obecnej otrzymał 27 głosów.
Bardzo dziękuję za dotychczasowe poparcie, ale... proszę o większe. Rywalizacja jest spora (prowadzący w rankingu blog zdobył już ponad sto głosów, a mój zajmuje obecnie siódme miejsce (niedawno był na szóstym).
Czemu jest tak słabo, zastanawiam się. Z jednej strony bardzo wzrosła klikalność, otrzymuję również sygnały o Waszej sympatii dla bloga "Inspirująca codzienność", zarówno w komentarzach, jak i w e-mailach, przybywa osób, które polubiły Fanpage bloga. Bardzo mnie to cieszy i dodaje skrzydeł. Zatem co?
To chyba  jednak ja nawaliłam nie trąbiąc należycie i zawczasu o konkursie i o tym, jak można na niego zagłosować. I że liczę na Twój głos.
Może jednak uda mi się zachęcić Cię do wzięcia udziału w głosowaniu, które kończy się  10 maja (piątek) o godzinie 23:00.Startując w konkursie nie liczyłam na wygraną (no może przez moment - w chwili zgłoszenia  :-) . Bez tej iskry wiary pewnie nie zgłosiłabym się wcale), a bardziej na to, że więcej osób zajrzy na mój blog, zanim podejmie decyzję o wyborze najlepszego, a ja w ten sposób zdobędę większą "widownię". Sprawy nie potoczyły się jednak tak, jak wydawało mi się, że się potoczą. Praktycznie nie ma ruchu "poznawczego". Ze strony Blog Miesiąca, od czasu rozpoczęcia konkursu, odnotowałam zaledwie kilkadziesiąt wejść. Być może jednak, właśnie stamtąd zjawili się najnowsi obserwatorzy bloga? Tego nie wiem, ale to możliwe. A obecność nowych obserwatorów bloga bardzo mnie cieszy :-) .
Niemniej jednak sprawy mają się tak - tu nie ma obiektywnego jury, tu rządzą znajomości :-) i autopromocja. Takie życie.
A życie uczy pokory.
Rozstrzygnięcie tego konkursu nie jest dla mnie Tak Strasznie Ważne, ani Decydujące o Wszystkim, choć przyznaję -  zależy mi na uplasowaniu się w pierwszej piątce (trójce?). Ten konkurs jest jednak pierwszym, w którym wzięłam udział (ostatnim?). Poza tym, podejmując się wykonania jakiegoś zadania, zawsze staram się dać z siebie jak najwięcej i to co mam najlepszego. To sprawia mi satysfakcję i nadaje sens temu, co robię. Ale jeśli to ciągle za mało, to masz okazję, by mi o tym przypomnieć - nie głosując.

Uff, ze swojej strony zrobiłam co mogłam. Akurat w tym "zadaniu" istotniejsze dla mnie było to, żeby się przemóc i zabrać głos w swojej sprawie. Co z tego wyniknie, okaże się w swoim czasie.
Głosowanie kończy się w piątek o 23:00, ale może starczy czasu i chętnych, którzy zagłosują na mój blog?
Z góry dziękuję! Twoje uznanie sprawia mi wielką satysfakcję.

--------------------

Ostatnie godziny głosowania (jeśli zrobi się ruch w głosowaniu, będę umieszczać tu kolejne statystyki):

środa                       godzina  11:00               głosów    27               miejsce w rankingu:   7
środa                       godzina  12:00               głosów    29               miejsce w rankingu:   7
środa                       godzina  15:00               głosów    31               miejsce w rankingu:   6
środa                       godzina  20:00               głosów    34               miejsce w rankingu:   6
środa                       godzina  21:00               głosów    36               miejsce w rankingu:   6
czwartek                  godzina  10:00               głosów    41               miejsce w rankingu:   5
czwartek                  godzina  12:00               głosów    43               miejsce w rankingu:   5
czwartek                  godzina  14:00               głosów    47               miejsce w rankingu:   4
czwartek                  godzina  18:00               głosów    48               miejsce w rankingu:   4
czwartek                  godzina  22:00               głosów    50               miejsce w rankingu:   4

Już sądziłam, że to koniec głosowania, ale okazuje się, że konkurs trwa jeszcze całą dobę plus godzinę (do piątku do godz. 23:00). Od wczoraj, dzięki Wam, blog otrzymał aż 23 punkty. Bardzo, bardzo dziękuję ! Może jeszcze uda się coś zebrać? Statystykę wyników będę prowadzić zatem nadal - jeszcze do jutra wieczorem  :-) . Ach, a gdyby tak jeszcze coś wpadło? 
Ja walczę dalej, napisałam odpowiedź na konkursowe pytanie "Co może być inspiracją do pisania bloga?", za którą blog może otrzymać dodatkowych 30 punktów. 

piątek                     godzina  12:30               głosów    52               miejsce w rankingu:   4
piątek                     godzina  21:30               głosów    53 +30        miejsce w rankingu:   3
piątek                     godzina  22:59               głosów    54 +30        miejsce w rankingu:   391 593

5 komentarzy:

 1. Mój głos już masz :) Tak właśnie bywa z takimi konkursami, że zagląda i odwiedza Cię wielu, ale ślad po sobie zostawia już kilku. Dla mnie to trochę tak jak z komentowaniem. Nie każdemu się chce, nie każdy wie jak (takie tłumaczenia ja słyszę), nie wie co napisać i inne wymówki.
  Choćbyś nawet nie wygrała, pamiętaj, że ludzie przychodzą tutaj, czytają i korzystają z Twoich rad. Tego jestem pewna :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo Ci dziękuję za tak miłe wsparcie. Też mam taką nadzieję i myślę, że "małe" naprowadzenie poprawi tę sytuację pod względem statystycznym. Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. swój głos także zostawiłam, powodzenia! :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacyjne zdjęcia! Zapraszam do mnie:http://abrogativ.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń