niedziela, 21 października 2012

Poduszki dwustronnePoduszki dwustronne

Poduszki dekoracyjne mogą być istotnym elementem wystroju wnętrza, czasem wręcz decydującym o jego charakterze. Oprócz tego, że można się do nich po prostu przytulić, pełnią rolę  uzupełniającą czy akcentującą. Powiedziałabym nawet, że odpowiednio dobrane poduszki (lub poduchy) są ważnym narzędziem sterującym - skupiają na sobie uwagę swoim wzorem czy barwami, odwracając ją, z kolei, od tych mniej ciekawych elementów wystroju lub - są łącznikiem harmonizującym odważne zestawienia barw zastosowanych w aranżacji (kolory ścian, sprzętów).
Świetnie, gdy uda się kupić poduszki (poszewki) w idealnie pasującym kolorze i wzorze. Niestety, ja tak już mam, że wolę uszyć je samodzielnie z wybranych tkanin. A skoro już za coś się wezmę, lubię by TO służyło mi jak najlepiej, by było inne, unikatowe i wielofunkcyjne. Dlatego część moich poduszek
uszyłam w wersji dwustronnej, by móc "manewrować" nimi w zależności od aktualnego nastroju i "widzimisię".

Z jednej strony poduszka wygląda tak...
a z drugiej tak.

Oto dwa oblicza tej samej poduszki uszytej do wystroju "Letnia łąka" (kolory wiodące to zieleń i beż). Wykorzystałam tu tkaniny IKEA (Majken i Gurine [użyłam tylko części zielone]). Poduszka leży na sofie Manstad beżowy. Jedna i druga strona na swój sposób ożywia zdecydowanie neutralny koloryt sofy, która w zależności od oświetlenia (pory dnia) przybiera różne odcienie - od niemal zimnego jasnego beżu po ciepły brąz. 

Poduszki dwustronne z jednej strony

Poduszki dwustronne z drugiej strony

Te dwie poduszki należą do wystroju pokoju z widokiem na tropikalną plażę.  Poduszki należą do sofy Klobo ustawionej na tle ściany w kolorze   "Soczysta papaja" (Dekoral). Na niej wisi obraz "Łódź portowa" w kolorach pomarańczowym, białym i błękitnym). Poduszki dopasowałam z jednej strony do obrazu, a z drugiej do spokojniejszej kolorystyki strefy wypoczynku (sofy Karlstad z jej poduszkami, dywanu oraz parawanu).


Powiadają, że każdy medal ma dwa końce  :-)  . Lubię dwa końce, dwa oblicza, obie strony - w dwójnasób. Nudzą mi się wtedy o połowę, a właściwie dwa razy wolniej. Nawet medale.

dekoracyjne poduszki, dwustronne poduszki, aranżacja pokoju, przytulny akcent, ciekawe wnętrze, unikatowy, dopasować, uszyć poduszki, ozdobna poducha, tkaniny IKEA, charakter wnętrza, poduszki na sofę, poduszki dekoracyjne na sofę

1 komentarz: