wtorek, 20 listopada 2012

Woda strukturalna


Sudan Północny, ujęcie wody, 21. wiek

        Kobieta z trójką swoich dzieci przyszła do rozlewni wód w dzielnicy przemysłowej Chartumu. Z kanistrem na wodę czeka na swoją kolej, by móc go napełnić. Mniejsze kanistry i wielokrotnie używaną butelkę poniosą jej dzieci. Dzieci, które jak inne, nie pójdą do szkoły. Teraz z pewnością pracują już przy wyrobie cegieł z mokrego piasku. To takie rodzinne przedsięwzięcia biedoty, sposób na przetrwanie, sposób na życie. Woda i piasek.

         "Woda dla Sudanu - dzieci do szkoły!" - codzienne zdobywanie wody dla rodziny odbywa się kosztem wielkich nakładów sił (długiej drogi, dźwigania) i czasu. Edukacja w Sudanie jest odpłatna i nieobowiązkowa, ale nawet, gdyby było inaczej, dzieci biedoty pewnie nie miałyby czasu na chodzenie do szkoły - tak wiele zabiera go pozyskiwanie wody.
Gra "Gdzie jest moja kupa?" wydaje się w tym aspekcie błahą igraszką, ale i tam znajdziesz informacje o tym, jak bardzo wody brakuje

Czy wiesz, że każdorazowe spłukanie toalety wodą (pitną!!!) to dzienna porcja potrzebna jednemu człowiekowi? Sudańska woda w wielu ujęciach nie spełnia wymogów UE dla wody pitnej, ze względu na wysoką zawartość jonów żelaza i innych zanieczyszczeń ? Pochodzi najczęściej z odwiertów głębinowych od 100 do 200 m.  


            Dostrzegasz ten oszczędny, subtelny lecz wymowny gest dłoni? Twarz tej kobiety, spojrzenie Mona Lisy przykuwa mnie i uwiera. Nie zgadzam się na to, by życie jej i dzieci było tylko takie. Czy ona myśli, że jest samotna, że nikogo nie obchodzi jej los, jej życie, jej wartość, jej dzieci? Jeśli nawet tak jest, ona pozostaje pełna godności i wyrozumienia, jakby mówiła: "Wy idźcie swoją drogą". 

No to teraz, dla ochłody, opowiem o wodzie strukturalnej, strukturyzowanej (w internecie używane jest też słowo "strukturowa", którego nie zawiera Słownik PFS, więc nie będę go używać)Słyszeliście o tej tajemniczej wodzie? 
Szukając materiałów uzupełniających do postów o diecie intuicyjnej ("osobniczej" diecie życia) natknęłam się na bardzo ciekawe informacje na jej temat . Nie będę podawać linków, gdyż sami znajdziecie bez trudu to, co i ja. Przyznaję, że wieści o wodzie strukturalnej zaczerpnęłam z kilku stron, niektóre zamieszczają  informacje o takiej wodzie jako zabieg marketingowy zachęcający do zakupu różnych dziwnych i słono wycenionych preparatów do jej wzbogacenia, uzdatnienia, polepszenia, co budzi moje kontrowersje. Z mojej lektury wynika, że sposobów na przygotowanie wody strukturalnej jest kilka (bardzo podobnych), w skutek czego nabiera ona interesujących właściwości. A spośród sposobów jej "wzbogacenia" przekonuje mnie jeden, o czym poniżej.

Wyobraź sobie, że i Ty możesz wpłynąć na to, by jakość wody, którą pijesz Ty, a nawet ludność Sudanu i reszty "zapomnianego" świata, stała się lepsza. Od tej pory, napełniając czajnik, myśl także o kanistrze tej sudańskiej kobiety, który ona, być może, w tej samej chwili napełnia lub dźwiga na głowie do domu. Twoja i jej woda niech "zleją się" w tę samą. Świadomie pomyśl o wodzie pozytywnie: podziękuj jej za to, że ją masz, że jest dobra, smaczna, pochwal ją jak dziecko, które zachęcasz do realizacji jakiegoś przedsięwzięcia. Wysyłaj ku niej przez chwilę bardzo pozytywne wibracje w postaci myśli lub słów...   Głupoty? A dlaczego wiele osób twierdzi, że rośliny, do których przemawiasz rosną lepiej, bujniej lub zdrowieją? A dlaczego, gdy chwalisz kogoś okazując szczerą życzliwość, serdeczność - ten promienieje, w spojrzeniu błyska światło, jego oczy zdają się widzieć więcej, a z ramion "wyrastają" skrzydła zapału, energii i mocy potrzebnej do pokonania trudności?
Wielka jest moc pozytywnego myślenia, siła przekazu dobrych wibracji wyrażonych słowem, myślą, intencją, dotykiem, bądź czynem. Skoro można "leczyć" i "nawozić" w ten sposób ludzi, zwierzęta i rośliny, można też i wodę. Przecież woda znajduje się w każdym żywym organizmie. A woda strukturyzowana, ta najbardziej naturalna i przyswajalna przez organizmy żywe znajduje się w owocach i warzywach, a także w... wodzie uzyskanej z  roztopionego lodu.
Ponieważ zbliża się zima, nadchodzące nocne przymrozki warto wykorzystać te warunki na przygotowanie wody strukturalnej do picia na czczo: do garnka (z pokrywką!) nalać zimnej wodę z kranu, (najlepiej odstawić na min. 2 godziny w celu odparowania ew. chloru, o ile Twoja kranówka jest jeszcze chlorowana!), następnie zagotować, przykryć pokrywką i wystawić na balkon na noc (jeśli jest mróz - wystarczy tylko do czasu powstania warstwy lodu na powierzchni). Wnieść wodę z powrotem do domu, następnie poczekać aż woda  roztopi się sama w temp. pokojowej. Przemrożenie zmienia  strukturę wody, co nadaje jej charakteru wody pierwotnej: szybciej gasi pragnienie, nie  przeziębia, nawet jeśli pływają w niej kawałki lodu. W czasie przemrożenia podlega bowiem procesowi zbliżonemu do oczyszczającej destylacji.
Jedna szklanka takiej wody wypitej na czczo wystarczy, by poprawić samopoczucie, a nawet wygląd zewnętrzny.
Jak pić? - małymi łyczkami, lub wręcz przez słomkę, co "wymusza" małe łyki. Polecana wszystkim, a szczególnie ludziom w podeszłym wieku (wymywa złogi, martwe i stare komórki).

Do bardzo ciekawych odkryć związanych z wodą poddaną różnym wibracjom doszedł japoński naukowiec dr Masaru Emoto. Podaję link do pierwszej części filmu pt. "Wieści z wody", w której opowiada jak doszło do tego, że zaczął interesować się tą tematyką oraz do czego doszedł w swoich obserwacjach i badaniach. Jeśli zainteresuje Cię ciąg dalszy, bez trudu znajdziesz kolejne trzy części tego samego filmu.
Oczywiście, warto zobaczyć całość, ale zwróć uwagę na część III, która ukazuje przemianę zachodzącą w wodzie kranowej poddanej pozytywnym wibracjom (słowa i myśli). Być może wtedy uznasz, że możliwe, iż da się wpłynąć na wodę nawet w dalekim Sudanie; że ma sens przemawianie do kwiatów i zwierząt i że ciągle coś nas może zaskoczyć.  Jakże innego wymiaru nabiera pozytywny i serdeczny stosunek do drugiego człowieka i... siebie. Przecież wiesz, że woda jest wszędzie, w każdej komórce żywego organizmu, a więc każda z nich odbiera i reaguje na przesłane jej wibracje (?!). Oby zawsze były one pozytywne.

Pozdrawiam Ciebie serdecznie, dziękuję za wszystko, dziękuję, że jesteś! Jestem zdrowa, jestem wdzięczna!  Jesteście zdrowi i wspaniali!  Wodo, gdziekolwiek jesteś, dziękuję Ci, bądź zawsze czysta i smaczna, orzeźwiająca i zdrowa, zawsze uwalniaj się od wszelkich zanieczyszczeń. Jesteś wspaniałym źródłem życia!

woda strukturalna, woda strukturyzowana, Wieści z wody, woda dla Sudanu, zamrażanie wody, picie na czczo, struktura wody, kryształy, pozytywne wibracje, Sudan woda, woda strukturyzowana przygotowanie

4 komentarze:

 1. A przemarznięte piwo jest równie dobre jak sama woda? Wiadomo, czasem się dłużej potrzyma w zamrażalniku i się lód wytworzy. ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Domniemam, że piwo zawierające głównie wodę nabiera pierwotnych właściwości i powinno być pite powolutku i z atencją, niczym lecznicza mikstura :-)

   Usuń
 2. Robić tak jak napisane, czyli odstawić na parę godzin i przemrozić ale absolutnie nie gotować ponieważ wyjaławiamy wodę ze wszystkiego. Woda ma mikroelementy które są niezbędne dla organizmu....nie gotować!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie masz racji, gotujac wode nie pozbywasz jej wszystkich mineralow

  OdpowiedzUsuń