wtorek, 30 kwietnia 2013

Złoty Pąk - łańcuszek obiecujących blogów
Zacznę nietypowo. Przeczesałam internet w poszukiwaniu źródła nominacji Liebster Award - skąd się to wzięło? Nie dowiedziałam się właściwie niczego. Google wyrzuciło od ręki 761 wyników (w 17 setnych sekundy) i na 76. stronie podało komunikat: "Aby pokazać najbardziej trafne wyniki, pominęliśmy kilka pozycji bardzo podobnych do 761 już wyświetlonych. Jeśli chcesz, możesz powtórzyć wyszukiwanie z uwzględnieniem pominiętych wyników". Nie, nie chciałam - wszystkie wyniki spośród czterech milionów trzystu dziewięćdziesięciu tysięcy wyglądają mniej więcej tak: "Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego bloggera ..." 
Tak więc i mój blog otrzymał nominację, co przyjęłam z przyjemnością i pewną dozą niepewności, czy podołam zadaniu (jakie pytania? kogo nominować? aż tyle?). Przejrzałam zatem kilkanaście blogów - "przodków", by zobaczyć jakie ścieżki doprowadziły do mojego bloga i, w ogóle, co ja powinnam zrobić z tym miłym "fantem".
Odniosłam wrażenie, że wygląd Nagrody zmieniał się niemal za każdym przejściem, uznałam zatem, że i ja powinnam przygotować nagrodę dla nominowanych przeze mnie blogów.

Wszelkie miłe gesty są przyjemne, fajnie jest otrzymać wyróżnienie i móc przekazać je dalej, sprawić, by ktoś inny poczuł się doceniony. Nagroda jest symboliczna (ten oto obrazek na początku), ale chcę, by nominowani przeze mnie Autorzy blogów poczuli, że zrobiłam ją specjalnie dla Nich.
Nie jestem pewna, czy treść obrazka jest zrozumiała, dlatego pozwolę sobie go omówić, bo na pewno nie jest przypadkowa.
Obrazek, moja nagroda Liebster, przedstawia wiosenny pąk. Jeszcze do końca się nie rozwinął, ale wygląda pięknie i obiecująco. To tak, jak z blogami, które poznałam i nominuję - w moim odczuciu zasługują na wyróżnienie, ponieważ są interesujące i zdecydowanie dobrze się zapowiedziały :-). Zmieniłam kolorystykę zdjęcia - teraz to jest Złoty Pąk Bloggera. Dodałam też dłoń w geście OK, by podkreślić, że cenię blogi, które nominuję.
Zaznaczam jednak, że z braku możliwości czasowych oraz usposobienia, nie przeczesuję internetu w ich poszukiwaniu, ale w przeciągu kilku lat ( a zwłaszcza ostatnich miesięcy) obcowania w tym wirtualnym świecie, natknęłam się na interesujące mnie strony, w tym i blogi. Mój wybór jest więc subiektywny i ograniczony, bo inny być nie może. Wiem, że to jest niesprawiedliwe, ale w końcu każdy jest inny i ma własne preferencje, gusty i zainteresowania. Starałam się też wybierać blogi, które jeszcze nie zyskały należnej popularności, choć zasługują :-) .

Zatem zapraszam kolejnych Bloggerów do przyjęcia nominacji :-).
Nikt chyba tego dotąd nie czynił, ale ja chcę umotywować swój wybór blogów, dlatego podaję dlaczego uważam je za interesujące i wartościowe (w mojej subiektywnej ocenie).

 1. Ladaco - za bardzo ciekawe, przydatne i zrozumiałe wskazówki dotyczące fotografowania; piękne zdjęcia
 2. Los Caramelos  - za piękne ozdoby (kolczyki, sutasz itd.), o wykonywaniu których  nie mam  pojęcia. I smakowite ciacha!
 3. Książkowa mania - za bardzo interesujące recenzje przeczytanych książek 
 4. Prawą nogą wstawanie - za oryginalne rysunki, które zapadają mi w pamięć, lecz dotąd nie potrafię ich zaszufladkować :-). To wspaniałe, że istnieją inne światy, do których można choć zajrzeć 
 5. Co dziś zrobiłam dla siebie i swojego rozwoju? - podoba mi się pomysł odnotowywania nabytych umiejętności i wyznaczanie sobie celów. Kontynuować, proszę!
 6. Domowy zawrót głowy - ciekawy blog organizacyjny, bardzo zachęcam do kontynuacji!
 7. Noc majowa - za piękne dekoracje oraz szycie
 8. przynudzam - niby proza życia, ale opisana giętkim językiem, no i nieraz się uśmiałam 
 9. Moje zakamarki - za klimatyczne fotografie własnych prac i przyrody, subtelność i smak
 10. Agregator Blogów Przyrodniczych - za inicjatywę! Dzięki niemu poznałam wiele interesujących blogów o tematyce przyrodniczej
 11. Blog Miesiąca  - za inicjatywę w promowaniu dzieł bloggerów z życzeniami stworzenia zasad, które zachęcą głosujących do poznania wszystkich blogów, biorących udział w konkursie
Uff, nie było lekko się zdecydować. W końcu nie znam wielu blogów, taka prawda. Mam świadomość, że część z nich, być może, nie zechce wziąć udziału w, skądinąd, sympatycznej zabawie, ale to już nie mój problem :-). A teraz moje pytania.

Rozwijający się pąk, sam w sobie, wydał mi się piękny i wiele obiecujący...

Otóż nie będzie pytań, przynajmniej nie bezpośrednio. Tak to już ze mną jest :-) .
Są to zadania. Skoro nominacja ma służyć rozpowszechnianiu blogów, każdy z nominowanych ma za zadanie:
 • odwiedzić blogi wszystkich pozostałych nominowanych, czyli 10 blogów
 • napisać coś pozytywnego o każdym z nich na swoim blogu. Na pewno znajdzie się jakiś element, post - cokolwiek, nawet jeśli tematyka blogu nie mieści się w kręgu zainteresowań Nominowanego. Poniżej umieszczam spis blogów z linkami - należy je skopiować i obok dopisać kilka słów komentarza. W ten sposób (zamieszczenie linków) idea rozpowszechniania blogów zostanie, moim zdaniem, lepiej wypełniona
 • zadaniem nr 11 będzie odpowiedź na pytanie: Czy nominując kolejne blogi wybierzesz tradycyjną metodę, czy tę zmodyfikowaną przeze mnie (proszę o komentarze pod postem lub na FB)


Oto zestaw do skopiowania (obrazek - nagrodę przekaż dalej lub stwórz własny):Nominacja do Liebster jest nadawana przez innego blogera w ramach uznania za "dobrą robotę". Jest przyznawana blogom o mniejszej liczbie obserwatorów, dając możliwość ich rozpowszechnienia. 
Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań (lub wykonać 11 zadań) otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań (zadań)
Nie nominujesz bloga, z którego nadeszła nominacja dla Ciebie.


Co spodobało mi się w blogach współnominowanych:


--------------------------

Moja nominacja odbyła się w tradycyjny sposób, poniżej przedstawiam więc pytania, które otrzymałam od nominującej mnie Iwony, autorki bloga Zielono mi:

1. Twoja największa pasja?
2. Muzyka czy cisza?
3. Jak najchętniej odpoczywasz?
4. Rozważna czy romantyczna?
5. Ulubiona kuchnia świata?
6. Ulubiony deser?
7. Twoje największe marzenie?
8. Twoje najgorsze danie, które ugotowałaś?
9. Romantyczna kolacja czy rodzinny obiad?
10. Książka czy film?
11. Imieniny czy urodziny?

Odpowiedzi:
 1. Od pewnego czasu - odkrywanie piękna przyrody w obiektywie aparatu fotograficznego
 2. Muzyka
 3. Morze, las, park, łąka
 4. Rozważna, czasem romantyczna
 5. Polska - swojska 
 6. Tiramisu z rumem
 7. Spędzić Wielkanoc na Wyspie Wielkanocnej :-)
 8. Lane kluski w rosole - wyszła breja
 9. Rodzinny obiad, a potem romantyczna kolacja
 10. Książka
 11. Imieniny


Oto otrzymana nagroda od nominującej mnie Iwony, autorki bloga "Zielono mi - Blog kulinarny i nie tylko...", która tak pisze o sobie: 
Jestem żoną i matką trojga dzieci więc mam dla kogo gotować. Gotować lubię od zawsze, ale od niedawna mam na to więcej czasu. Od niedawna też zaczęłam więcej piec, bo dotychczas piekłam jak już musiałam. Tą mają pasją chcę się z Wami dzielić...   

Zajrzyjcie zatem :-)Teraz czeka mnie rozesłanie zawiadomień do moich nominowanych. Ale mogę zająć się tym dopiero późnym popołudniem. Jeśli więc ktoś z Nominowanych Bloggerów zajrzy tutaj, niech  już czuje się zaproszony do zabawy.

Późne popołudnie:
Nominacje rozesłane. Teraz to Wy macie zagwozdkę, aha!
86280

Liebster Avard, Złoty pąk bloggera, zadania dla nominowanych, 11 pytań, 11 zadań dla nominowanych

18 komentarzy:

 1. ajaj :) dziękuję bardzo :) mam trochę zaległości (między innymi w czytaniu blogów), więc zanim sie uporam to minie trochę czasu. Bardzo mi miło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy wejść na każdego bloga na minutę - dasz radę! No i nikt Cię nie goni :-) Pozdrawiam

   Usuń
 2. Również bardzo mi miło i dziękuję za wyróżnienie :) Blogi odwiedziłem, ale z pozostałą częścią na razie będzie problem, bo żeby wydawać jakieś sądy, a nie tylko "odbębnić", trzeba jednak trochę te wszystkie blogi przejrzeć i poczytać, a na to chwilowo nie bardzo mam czas ;) Czy w ogóle są jakieś ramy czasowe na te zadania? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chodzi mi o dogłębną analizę blogów, czasem minuta wystarczy, by znaleźć coś co się spodoba, zwróci uwagę i zanotować :-). Nie ma limitu czasowego, ale wypada zmieścić się w oktawie :-D. Pozdrawiam i dziękuję za przyjecie nominacji. I proszę nie osiadać na laurach!!

   Usuń
 3. Bardzo dziękuję za nominację, za miłe słowa i za piękny prezent – obrazek. Niestety obecnie nie mogę kontynuować zabawy z przyczyn różnych. Zajrzałam na wszystkie blogi z listy nominowanych i umieściłam je w moich „odwiedzanych i podziwianych”.
  Jeszcze raz serdecznie dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, zrealizowałaś zatem najważniejszą, moim zdaniem, ideę tej nominacji - rozpowszechnianie blogów. Mam nadzieję, że również Twój blog zostanie poznany przez większe grono. Pozdrawiam

   Usuń
 4. Aniko! Bardzo jestem Ci wdzięczna za nagrodę! Dziękuję.
  Pomysł z komentarzami do Twoich blogów-nominatów jest super, dużo fajniejszy niż odpowiadanie na pytania Prousta czy jakiekolwiek inne.
  Postaram się zmieścić w tygodniu, choć to będzie trudne. Muszę, tak jak pozostali, obejrzeć te 10 blogów, jakiś pogląd sobie wyrobić, zwięźle opisać, a to dopiero połowa roboty. Jeszcze trudniej przedstawić moich nominatów.
  Nie zrozumiałam tylko czy ta dziesiątka to blogi kwietnia czy maja? I wobec tego my nominujemy na maj czy czerwiec?

  I mam też niespodziankę: jako blog niszowy już w styczniu wymyśliłam własną nagrodę dla Super Bloga, pokażę ją u siebie.
  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że każdy nominowany dokonuje dalszej nominacji po zamieszczeniu posta na ten temat na swoim blogu, w którym zdaje relację jak wywiązał się z zadań i może już nominować kolejne blogi. Czyli każdy we własnym tempie :-).
   Cieszę się, że pomysł z zadaniami chwycił:-). Pozdrawiam serdecznie
   A niespodzianki będę wypatrywać!

   Usuń
 5. Dziękuję za wzięcie udziału w konkursie:)Modyfikacja super, bardzo mi się podoba:)_Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się i mam nadzieję, że więcej nominowanych przyłączy się do tej zabawy. Pozdrawiam

   Usuń
 6. Dziękuję za nominację :) postaram się przyłączyć do zabawy jak mi tylko czas pozwoli. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi! Jestem ciekawa jak to będzie u Ciebie wyglądało :-) W każdym razie, twoje recenzje są ważniejsze! Pozdrawiam

   Usuń
 7. Człowieka nie ma w domu kilka dni, a tu takie rewelacje :) Dziękuję za nominację, postaram się wywiązać z "obowiązków" nałożonych na nominowanych :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi, że przyjęłaś nominację w zmodyfikowanej wersji i zmobilizowałaś się do wykonania zadań. Pozdrawiam ciepło

   Usuń
 8. Ja również dziękuję za nominację - to super miłe!
  Faktycznie ostatnio mam zaległości w publikacjach. To z tego powodu, że nasza rodzina się powiększy w listopadzie. To jeszcze daleko, ale już dziś są nudności, spadek nastroju i takie tam.
  W każdym razie w swoim obecnym tempie - żółwim - postaram się odwiedzić wszystkie wymienione blogi :-)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, Twoje samopoczucie i życie w realu jest najważniejsze! Życzę wszystkiego najlepszego, w żadnym razie do niczego się nie zmuszaj - to przecież zabawa :-) Pozdrawiam

   Usuń
 9. Bardzo przydatne, złote listy znalazłaś, dziękuję bardzo i życzę owocnych, kolejnych wpisów, pozdrawiam serdecznie i gratuluję wspaniałego bloga!

  OdpowiedzUsuń
 10. I ja, ostatnia, ale jestem :-) Dziękuję za wyróżnienie, za miłe słowa, miło mi naprawdę, co za niespodzianka. Mój blog jest dla mnie taką skromną galerią mojej domowej wytwórczości. Nie mam związanych z nim aspiracji na popularność czy liczbę odwiedzin. Raczej na zainspirowanie odwiedzających do własnej twórczości :-) Dla mnie to wielka radość i odprężenie. Odwiedzam i zapoznaję się w miarę możliwości z pozostałymi nominowanymi blogami. Bardzo odpowiada mi Twoja metoda nominacji, uważam, że bardziej służy rozpowszechnianiu blogów niż pytania. Dziękuję i pozdrawiam! :-)

  OdpowiedzUsuń